Vocabulary Food – Resource Book

Dziś chciałabym podzielić się z Wami nowym Resource Bookiem, tym razem ze słownictwa, a że nowy rok szkolny zapasem to być może skorzystacie z moich materiałów.

W Vocabulary Food – Resource Book znajdziecie:

◆ 52 flashcards wraz z podpisami – ja używam kart obrazkowych i podpisów w formie konkursu – dzielę grupę na dwie lub trzy drużyny każda z nich dostaje zestaw podpisów (karty obrazkowe są rozłożone po całej sali) i zadaniem uczniów jest znalezienie swojej pary. Grupa, która skończy jako pierwsza wygrywa. Proponuję, aby uczniowie zabierali ze sobą dopasowane pary aby uniknąć „To nie moje” w przypadku pomyłki:). Karty wyrazy są tylko w liczbie pojedynczej – z młodszymi grupami możemy je wykorzystać do przećwiczenia liczby mnogiej / rzeczowników policzalnych – niepoliczalnych lub/i przedimka a/an/-.

◆ Crossword (na dwa sposoby) – u mnie to ćwiczenie było hitem (robiłam je w styczniu) – w sali ukryłam QR Kody, w których znajdowały się definicje (po angielsku) do krzyżówki. Uczniowie w grupach szukali kodów, odgadywali hasło i uzupełniali krzyżówkę. Następnie z zaznaczonych liter musieli ułożyć hasło. Ćwiczenie robiłam w grupach szóstoklasistów. Do e-booka dołączyłam również wersję łatwiejszą z napisami – postępujemy tak jak z QR Codes. Jeśli mamy mniej czasu, możemy podzielić klasę na drużyny i każdej dać zestaw QR Codes. To ćwiczenie ZNAKOMICIE sprawdzi się wśród dorosłych kursantów.

◆ Taboo Cards – to zestaw 24 kart. Zadaniem ucznia jest wyjaśnienie podanego słowa bez użycia 3 słów (Taboo). Jeśli grupy są słabsze pozwalam na wykorzystanie wszystkich słów. W tej grze ważne jest aby monitorować, wspierać i zachęcać ucznia! Przed ćwiczeniem możemy wspólnie omówić zwroty, które przydadzą nam się podczas gry.

◆ Food Diary – to karta pracy zarówno dla klas wyższych szkoły podstawowej jak i dla dorosłych. Karta składa się z 3 ćwiczeń – Finish the sentences / Would you rather… / Write Definitions – ostatnie ćwiczenie powinno być monitorowane, ale myślę, że niejeden z nas będzie zaskoczony kreatywnością naszych uczniów!

◆ Food Pictionary – po dopasowaniu wszystkich flashcards z napisami uczniowie otrzymali ode mnie Food Pictionary, a ich zadaniem było uzupełnienie karty podpisami. Poprosiłam ich również o dopisanie i dorysowanie na ich kartach innych produktów z każdej kategorii.

◆Tło – piękne truskawkowe:)

W poniedziałek dla osób zapisanych na Newsletter dojdzie również gra Memory z wybranym słownictwem:) Nie będzie ona dostępna ani na blogu, ani w sklepie.

Have a wonderful day!

Vocabulary Food Resource Book do pobrania⇣

Przed wydrukiem sprawdźcie czy nie wkradła się żadna literówka! Sprawdziłam wszystko 4 razy, but you never know😊

Subscribe to our newsletter!