First Lesson Ideas

Dziś chciałabym podzielić się z Wami pomysłem na zajęcia w klasach 5-8, lub innych na podobnym poziomie z wykorzystaniem jednej z ulubionych piosenki moich uczniów.

Jak już pewnie większość z Was wie jest to piosenka Bruno Marsa Count on Me – piosenka, która sprawia, że nawet najwięksi muzyczni sceptycy przyłączają się do wspólnego śpiewania, piosenka, którą zawsze robię w nowych grupach i do której z przyjemnością wracam:)

Lekcję z wykorzystaniem tej piosenki przeprowadzam na różne sposoby, jednak Wam chciałabym zaproponować mój ulubiony, czyli taki z wykorzystaniem QR Code. Przed lekcją proszę uczniów, aby byli zaopatrzeni w telefony z QR Reader oraz słuchawki. Duży QR Code drukuję w różnych kolorach, w zależności od tego na ile grup podzielę klasę, a następnie każdy z nich tnę na kawałki i chowam w sali. Każda grupa dostaje swój kolor, a następnie zaczynają się poszukiwania:) Po odnalezieniu wszystkich elementów, uczniowie łączą je ze sobą i skanują powstały kod (dobrze jest mieć w zapasie cały, gdyby coś nie zadziałało:)). Grupa, która zeskanuje kod dostaje kartę pracy z piosenką do uzupełnienia. Jeśli nie mamy możliwości używania QR CODE – piosenkę możecie puścić z płyty, a jeśli macie bardzo słabe grupy i taką możliwość to możecie puścić video z napisami:)

Po sprawdzeniu odpowiedzi oczywiście czas na zaśpiewanie! I tu również w zależności od klasy – albo robimy konkurs, która z grup zaśpiewa najlepiej – najlepiej sam refren), albo zachęcamy do wspólnego śpiewania:)

W tym Resource Booku znajdziecie:

◆ karty sytuacyjne oraz karty konwersacyjne,

◆ trzy karty pracy dla uczniów do uzupełnienia, albo o osobie bądź o swoim koledze,

◆ tekst piosenki do uzupełnienia dla ucznia oraz wersję z odpowiedziami dla nauczyciela,

◆ QR CODE z piosenką,

◆tło

Mam nadzieję, że Wasze pierwsze zajęcia po tak długiej przerwie będą nie tylko przyjemne dla Waszych uczniów, ale również dla Was:)

Have a great day!

First Lesson Ideas – Resource Book pobierzesz⇣

Jeśli szukacie dodatkowych pomysłów to koniecznie zajrzyjcie do Dominiki na bloga Funglish, która przygotowała bardzo obszerny wpis z pomysłami na powakacyjne zajęcia ☀️ (KLIK)