E-Learning IDEAS

Tym wpisem otwieram nową serię na blogu! E-learning Ideas będzie stale edytowany, uzupełniany o moje własne pomysły, oraz o pomysły które znajdę w sieci. Postaram się aby był kopalnią fajnych i angażujących treści dla Naszych uczniów, a dla Nas nauczycieli, aby choć trochę ułatwił nam pracę:)

Wpisy będą krótkie i będę w nich podawać linki do pobrania materiałów lub odnośniki do stron, na których znajdziecie ciekawe treści. Dziś dzielę się z Wami dwoma pomysłami na lekcję online, a także na lekcję hybrydową czy stacjonarną:)

React! Situations – to zestaw 24 kart z sytuacjami codziennymi, na które uczniowie muszą zareagować – albo zapisując odpowiedzi w zeszycie albo podając odpowiedź ustną – moją radą jest wydrukowanie i zalaminowane tych kart (będą one uzupełniane o kolejne) i podczas zajęć hybrydowych/stacjonarnych pokazujemy je uczniom, tak jak zrobilibyśmy to w klasie – uczniowie zapisują odpowiedzi w zeszycie – następnie sprawdzamy. Ja wybieram zwykle 5 na lekcje i co jakiś czas do nich wracam. Warto również użyć czatu do podawania odpowiedzi!

Present Simple WH-Questions – to prezentacja multimedialna, obejmująca pytania z pytajnikiem w czasie Present Simple – jest to uzupełnienie lekcji, która dziś pojawiła się w sklepie z materiałami do wykorzystania na zajęciach online&offline. Gdy wyświetlam pierwszy slajd proszę moich uczniów o zapisanie pytajników jakie pamiętają – drugi slajd to podsumowanie:) Podczas zajęć online staram się aby nie były one w formie wykładu, i w miarę możliwości, angażuję wszystkich uczniów – z pomocą przychodzi czat:) Zdania, które są tu do tłumaczenia, bądź uzupełnianie zdań odpowiednim pytajnikiem – te wszystkie odpowiedzi mogą podane przez Waszych uczniów na czacie – tym samym mobilizując ich do zajęć:)

To wszystko na dzisiaj! Dajcie znać czy zaprezentowane materiały Wam się przydadzą! A już za tydzień kolejne nowości:) Stay Tuned!